توجه توجه : ***کافی شاپ هتل دیبا افتتاح شد *** برای مسافرین محترم هتل تخفیف ویژه ای در نظر گرفته شده است.

آتش سوزی روستای تاریخی سرآقاسید کوهرنگ مهار شد

فایل ضميمه ندارد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: آتش سوزی روز شنبه روستای پلکانی سرآقاسید شهرستان کوهرنگ مهار شد.

ستار فرهادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: آتش سوزی روستای پلکانی سرآقاسید شهرستان کوهرنگ پس از دو ساعت با تلاش نیروهای مردمی و گروه های امدادی مهار شد.
وی افزود: در این حادثه 10 منزل مسکونی دچار آتش سوزی شد و در آن 6 خانه به طور کامل سوخت و 4 خانه خسارت دید که این حادثه خسارت جانی نداشته است.
وی یادآور شد: برای مهار این آتش سوزی و بررسی جوانب مختلف آن چهار گروه از جمعیت هلال احمر، فرمانداری، بخشداری و نیروی انتظامی شهرستان کوهرنگ به سرآقاسید اعزام شد.
به گزارش ایرنا، روستای سرآقاسید از منظر معماری یکی از بی نظیرترین روستاهای فلات مرکزی ایران به ویژه در منطقه زاگرس مرکزی است.
روستای سرآقا سید با بیش ار دو هزار نفر جمعیت در 170کیلومتری مرکز چهارمحال وبختیاری در شهرستان کوهرنگ و دهستان موگویی واقع شده و در شجره نامه امامزاده حداقل 600 سال سابقه تاریخی روستا اثبات شده است.
معماری این روستا به گونه ای است که حیاط هر خانه پشت بام خانه زیرین بوده و خانه ها به صورت زنجیر به هم متصل و پیوستگی ویژه ای دارند. 

تاریخ: 1397/04/11      بازدید:1105